Pracownia

Pracownia ceramiczna Zielony Kot

Joanna Sawicka

Lipusz

o mnie

Moja pasja do tworzenia ceramiki zaczęła się pod koniec lat 90tych, jeszcze w Warszawie, skąd pochodzę. Życie to ciągłe zmiany, dlatego miasto zamieniłam na kaszubską wieś, korporację na moją pracownię ceramiczną Zielony Kot. Robię ceramikę użytkową i ozdobną. Często inspiracją jest przyroda, ludowość. Oprócz pracowni Zielony Kot w Lipuszu, razem z mężem prowadzimy agroturystykę, gdzie serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne.

Należę do Gdańskiej Grupy Ceramicznej Nie/Wypaleni. Wystawiałam swoje prace m.in. W GSA, WL4- Mleczy Piotr i na Kartuskich Plenerach Artystycznych.

Technika

Wystawa w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury. Swoje prace zaprezentowała artystka należąca do Gdańskiej Grupy Ceramicznej Nie/Wypaleni – Joanna Sawicka.

Cennik

Miska duża 25 cm 60 zł
Miska średnia niska 20 cm 50 zł
Miska mała śniadaniowa 15 cm 30 zł
Kubek 12 cm 80zł

Zajęcia manualne

Podczas zajęć uczstnicy uczą się skupienia i cierpliwości. Ugniatanie, szycie i wałkowanie miękkich materiałów zaspokaja naturalne potrzeby człowieka. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną.
Opracowaliśmy siedem typów zajęć manualnych: igła i nitka – szycie misiów lub pacynek, cukiernicze – pieczenie ciastek, plastyczne – scenografia teatralna, ceramiczne – malowanie kubków oraz lepienie w glinie lub masie solnej.

Warsztaty

Uczestnicy warsztatu na bazie własnych doświadczeń z naturą oraz odbytych zajęć w szkole przystąpią do realizacji warsztatów improwizacji teatralnej prowadzoną metodą dramy pedagogicznej. Warsztaty te stwarzają dla uczestników przestrzeń do twórczej interpretacji zadanego tematu. Stosując metodę Augusto Boala teatr formy, uczestnicy dzielą się na grupy, w których ustala wspólny scenariusz oparty na własnym. Następnie wcielają się w poszczególne postaci wymyślone przez siebie i odgrywają krótką formę teatralną.

Wystawy

Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu

Lista zajęć

Misie – zadaniem jest napełnienie pustego misia watą sylikonową, zszycie, przyszycie guzików (oczy, nos itd.) oraz zaprojektowanie i wykonanie ubioru.
Czas zajęć do 2godz. Cena 20 zł

Pacynki – uczestnik otrzymuje skarpetkę przyszywa oczy i tworzy wybraną przez siebie postać z bajki.
Czas zajęć do 2godz.Cena 20 zł

Scenografia teatralna – klasa dzieli się na mniejsze grupy, każda z grup przygotowuje scenografie do przedstawienia (pacynki)
Czas zajęć do 2godz. Cena 18 zł

Zajęcia teatralne – zapoznanie się z technikami prezentacji oraz pracy w grupie podczas wspólnych ćwiczeń, praca nad przedstawieniem.
Czas zajęć do 4godz. Cena 18 zł

Ceramika – lepieni w glinie własnych wyrobów ozdobnych.
Czas zajęć do 2godz. Cena 25 zł

Rzeźbiarstwo – tworzenie rzeźb w masie solnej.
Czas zajęć do 2godz. Cena 15 zł

Design na co dzień – zaprojektowanie i wykonanie wzoru własnego kubka ceramicznego.
Czas zajęć do 2godz. Cena 25 zł

Cukiernicze – przygotowanie owsianych ciastek na własny podwieczorek.
Czas zajęć do 2godz. Cena 12 zł

Przyroda i nauka – Spacer w terenie podczas którego uczestnicy zapoznają się z roślinnością rzeki Wda i Jeziora Skrzynki Duże. Pobieranie i badania wody (jezioro, rzeka, domowa, deszczówka).
Czas zajęć do 3godz. Cena 12 zł

Masz ochotę wypocząć w naszym gospodarstwie?
Potrzebujesz oddalić się od miejskiego zgiełku?

Sprawdź naszą ofertę